O książkach, o Krakowie, o książkach w Krakowie i o Krakowie w książkach

środa, 7 maja 2014

Mega spóźnione podsumowanie Wyzwania w kwietniu

Nie przedłużając jeszcze bardziej (siódmy maja to już i tak zbyt późno), krótkie podsumowanie naszego miejskiego czytania w kwietniu. Przypominam, że w ubiegłym miesiącu czytaliśmy książki o cesarskim Wiedniu i portowym Gdańsku. A kto czytał?

1. Wiki - Mariola Klink "Baba z baby"  Gdańsk
Karolina Prewęcka, Bohdan Łazuka "Przypuszczam, że wątpię"   Gdańsk
2. anetapzn - Frank Tallis "Zgubne kłamstwa"  Wiedeń
zaległa - Donna Leon "Po nitce do kłębka"  Wenecja

Powiedziałabym, że nie popisaliście się, ale nie powiem, bo sama niestety nie wyrobiłam się ze swoją wiedeńską lekturą. Była (jest) nią kryminał Jody Shields "Cienie Wiednia", którą zabrałam z sobą do stolicy CK-Monarchii, jednak odstapiłam ją swojej mamie (zapomniała zabrać jakąkolwiek książkę). Czytam ją teraz i musze powiedzieć, że zapowiada się bardzo ciekawie.

Może maj wypadnie lepiej? Tym razem coś trochę łatwiejszego, mam nadzieję, że wiele z Was znajdzie coś dla siebie. W maju bowime czytać będziemy o miastach:

Sztokholm
i
Lublin


Jest i nowy banerek:


Co do Lublina, ja zamierzam wreszcie zmierzyć się z powieściami Marcina Wrońskiego, inne tytuły dotyczące tego miasta możecie znaleźć w tym poście. Natomiast co do Sztokholmu - tutaj chyba nie trzeba komentarza... Stieg Larsson, Liza Marklund, Arne Dahl i milion pięćset sto dziewięćset innych ;)

Co zamierzacie czytać w maju?

5 komentarzy:

 1. Od dawna czeka na mnie drugi tom trylogii Larssona więc może się skuszę. Ale nie będę się deklarować, bo jeszcze nic z tego nie wyjdzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nooo też te różne milion sto tysięcy...o Sztokholmie i ze Sztokholmem w roli głównej.
  Mogę Paryż zaproponować na czerwiec?

  OdpowiedzUsuń
 3. W Lublinie rozgrywa się "Studnia" Grzegorza Filipa. Co do Sztokholmu, to może być także seria Carin Gerhardsen - "Domek z piernika", "Najmroczniejsza ciemność", "Kołysanka na śmierć". Tę ostatnią na pewno przeczytam do wyzwania. Bo pozostałe już znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak złapię nieprzeczytanego Wrońskiego, to myślę, że zdążę. :)
  Baner zaraz zmienię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sztokholm, hurtem:)
  www.pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com/2014/05/wykolejony.html

  www.pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com/2014/05/karambol-hakan-nesser.html

  OdpowiedzUsuń