O książkach, o Krakowie, o książkach w Krakowie i o Krakowie w książkach

czwartek, 30 kwietnia 2015

Poznaniu - przybywam!

Udało się! Wreszcie będę mogła odwiedzić stolicę Wielkopolski, miasto królów. Poznań był na mojej liście życzeń od kilku dobrych lat, wraz z Wrocławiem, Toruniem i Lublinem. I wreszcie udało mi się to zorganizować - w chwili, gdy czytacie te słowa, jestem już w drodze. Zahaczymy o Wrocław, wypijemy kawę, potem skręcimy z głównej trasy do zamku w Kórniku, może uda się również zobaczyć dęby w Rogalinie, a potem już prosto na Poznań. A tam spacer po pięknym Rynku, zamek cesarski, Zamek Przemysła, Brama Poznania, Ostrów Tumski. Może znajdzie się też chwila na Stary Browar?

Tutaj również wielka prośba do Poznaniaków, którzy tu zaglądają - co polecilibyście w swoim pięknym mieście. Gdzieś rozciąga się piękny widok? Gdzieś mają ciekawą wystawę? A może w konkretnym miejscu jest najlepsza kawa w mieście. Gdzie można dobrze zjeść? Gdzie jest tania książka ;).

No to lecę!

http://www.zdm.poznan.pl/informacje.php?sp=sim&layer=10

7 komentarzy:

 1. Weekendowy podbój Poznania się szykuje:) Udanej wyprawy z mnóstwem pozytywnych wrażeń i ciekawymi zakupami książkowymi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Park Wilsona w Poznaniu;) Uwielbiałam tam przesiadywać i robić pikniki ze znajomymi. W sumie takiego miejsca szukam w Krakowie, może znasz podobne (nie licząc Ogrodu Botanicznego w Krakowie)? Wytwórnia Lodów Tradycyjnych na Kościelnej - podobno najlepsze w mieście;) Mnie smakowały;) Udanej wycieczki;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podpowiedzi, nie udało się tym razem z nich skorzystać, ale na pewno jeszcze kiedyś zawitam do Poznania :)

   Usuń
 3. O jak fajnie. Ja dotąd nie miałam okazji zwiedzić Poznania. Mam nadzieję, że się to zmieni. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O jaaa... Że też Chomik dopiero teraz zauważył Twój wpis. Wszak Poznań to moje miasto! Co do dobrej kawy, to bym Ci nie podpowiedziała, bo nie piję jej w ogóle, ale o dobrej herbacie, to już byśmy mogły porozmawiać :D Jeżeli chodzi o parki, to dla mnie najpiękniejszy w Poznaniu jest Park Sołacki i mam do niego największy sentyment ;) Jeśli jeszcze kiedyś będziesz się wybierała do Poznania, to koniecznie daj mi znać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam o Tobie i jeszcze o kilku blogerach poznańskich, ale niestety byłam bardzo krótko, więc nawet nie byłoby kiedy zorganizować jakiegoś spotkania (bo myślałam, ze może uda mi się kogoś namówić na kawę-herbatę). Cztery dni to mało, jeszcze z dojazdem w obie strony z i do Krakowa :/

   Usuń
  2. Wiem jak to jest, bo pamiętam jak sama odwiedzałam Kraków i też czasu było mało ;) W każdym bądź razie polecam się na przyszłość! ;)

   Usuń